Підтвердити наявність коронавірусу можна за допомогою спеціальних тестів, однак є методи які дозволяють розпізнати хворобу і в домашніх умовах. Відповідними лайфхаками ділиться відомий український лікар Євгеній Комаровський.

Як відомо, коронавірус протікає в різних формах та в кожної проявляється різними симптомами. Ознаки зараження, що вважаються основними - сухий кашель, температура, у деяких людей були відзначені різні больові відчуття, біль в горлі, втрата нюху і навіть діарея. У важкій формі виникають ускладнення у вигляді задишки, утрудненого дихання і почуття здавленості в грудях. Всі ці симптоми проявляються в різний час і в залежності реакції організму на проникнення вірусу. Можливий навіть безсимптомний перебіг хвороби.

Як пояснив Комаровський у своїй соцмережі, середня і важка форми не проходять без підвищення температури, що і дозволяє виявити хворобу і згодом підтвердити її методом тестування.

"Ще до підвищення температури коронавірус проявляє себе кількома симптомами, людина втрачає можливість розпізнавати запах. Наприклад, ви даєте людині щось понюхати з закритими очима, а він не впізнає лимон або кави. Це відмінний спосіб протестувати людини з підозрою на коронавірус. Є статистика, що втрата нюху фіксується у людей з COVID-19 в 27 разів частіше, ніж у тих, хто не був інфікований" Євген Комаровський

Євген Комаровський також в черговий раз нагадав своїм підписникам, що проблема з COVID-19 нікуди не поділася і вірус продовжує поширюватися. Він закликав під час прогулянок уникати місця, де висока ймовірність підхопити інфекцію.

"Наприклад, бари. Тут сукупність факторів ризику: приміщення маленькі, столики розташовані тісно, вентиляції немає. Та ще й люди розмовляють один з одним близько, тому що голосно грає музика " Комаровський

Основним способом захисту від COVID-19 залишаються маски та респіратори, на доказ цього Євгеній Олегович опублікував схему розпилення інфекції COVID-19, розроблену американськими вченими.

Наглядна вірогідність зараження коронавірусом
Наглядна вірогідність зараження коронавірусом

Як видно з таблиці найоптимальнішим варіантом є ношення хворим маски та дотримування дистанції, проте оскільки ми можемо не знати що хворі таких заходів варто дотримуватися і самому.