Ці відомості оголошувались на одному із судових засідань у справі щодо Пацеляка, також це підтвердили і джерела Watchers.

Окрім того, під час судового процесу зʼясувалось, що він не стоїть на військовому обліку в Україні, проте був заброньований від мобілізації за поданням ТОВ “Метінвест”, який знаходиться у власності Ріната Ахметова.

Ростислав Пацеляк – колишній командир львівського “Беркуту” часів Революції Гідності. Обвинувачений у справі щодо жорстокого розгону акцій протесту на Майдані з численними постраждалими та жертвами 18 лютого 2014 року. Йому інкримінували спочатку перевищення службових повноважень, перешкоджання мирним мітингам, перешкоджання журналістській діяльності та насильство щодо державних і громадських діячів. Пізніше до обвинувачення додались пункти про вчинення терористичного акту, організацію спричинення тяжких тілесних ушкоджень, а також про вчинення умисних вбивств та закінчених замахів на вбивство двох і більше учасників акцій протесту.

Бронь через роботу у гуманітарному штабі

Ростислав Пацеляк був заброньований від мобілізації за наказом Міністерства економіки України, що датований 2022-им рокомʼ.

Однією з підстав видання Міністерством економіки наказу про бронювання зокрема Пацеляка став лист генерального директора «Метінвесту», в якому йдеться: він був задіяний у роботі гуманітарного штабу, а саме у доставці гуманітарних вантажів.

Ростислав Пацеляк з 2018-го року працював у вказаній компанії. Він обіймав посаду фахівця з безпеки.

У листі роботодавці колишнього беркутівця також вказали: Пацеляк як військовозобовʼязаний нібито перебуває на обліку в Маріупольському міському ТЦК та СП. Проте відмітка про перебування Пацеляка на обліку саме там відсутня, кажуть наші джерела.

Спершу він перебував на військовому обліку офіцерів запасу у Яворівському РВК Львівської області. Проте не довго: з 2004-го року по 2011-ий. У 2011-му його зняли з обліку офіцерів запасу.

Разом з тим, цьогоріч, на одному із слухань, де вирішувалось питання про продовження строку утримання в СІЗО, захисниця Пацеляка надала фото військового квитка, нібито виданого на імʼя Пацеляка, на якому є відмітка про взяття його на військовий облік в Галицько-Франківському ОРВК міста Львова у 2016-му році.

За інформацією нашого співрозмовника, Пацеляка нібито 2014-го року взяли на військовий облік офіцерів запасу у Львівському обласному ТЦК «в тимчасовому порядку». Тобто, до надходження особової справи з попереднього місця служби. Там стверджували, начебто процедура його взяття на військовий облік досі не завершена через відсутність військово-облікових документів Пацеляка на обліку.

За інформацією нашого джерела, Пацеляк досі не зареєстрований у єдиному державному реєстрі військовозобовʼязаних.

Станом на серпень 2023-го бронь за Пацеляком відсутня і бронь, адже з початку 2023 року йому оголосили нову підозру у справах Майдану та взяли під варту.

Літав у росію після початку російської агресії

На одному із судових засідань, обґрунтовуючи необхідність продовження тримання екс-командира львівського “Беркуту” під вартою, прокурор на підтвердження ризику переховування обвинуваченого повідомив, що Пацеляк літав до країни-агресора після окупації Криму та російської агресії на Сході України у 2014 році.

Так, у період з 2014 року по 2015 рік він неодноразово відвідував російську федерацію, а саме: 13.02.2015 авіасполученням у напрямку «Київ-Шереметьєво» (Москва) а 15.02.2015 – в зворотний бік у напрямку «Шереметьєво-Київ».

Крім того, він 28.04.2015 прямував авіасполученням «Київ-Домодедово» (Москва), а 04.06.2015 – повертався із «Внуково» (Москва) у Львів.

Після повномасштабного російського вторгнення, у липні 2022-го року, Пацеляк на автомобільному транспорті перетинав пункт пропуску «Грушів» та «Краківець». При цьому пункт «Грушів», виїжджаючи з України, він перетнув о 00:25, вночі, тобто під час дії комендантської години. Як ми писали раніше, Пацеляк, як виявилось, понад 20 років має два паспорти рф: внутрішній та закордонний, від яких він не відмовився. Він також є вихідцем з системи російських органів внутрішніх справ та військовослужбовцем запасу російської армії.