Суддя Черкаського апеляційного суду Олексій Новіков у грудні 2023 року став власником автомобіля Mersedes-Benz GLE 450 4MATIC, випущеного у тому ж році. Ціна автомобіля складає близько 4 мільйонів гривень, або 105 тисяч доларів. Про це свідчать дані про значні зміни у майновому стані судді.

Журналісти «Слідства.Інфо» проаналізували декларацію Новікова і поспілкувалися з ним стосовно придбання дорогого автомобіля під час війни. Суддя придбав Mersedes 21 грудня у ПАТ «ЧЕРКАСИ-АВТО» і задекларував авто 28 грудня.

На питання журналістів про необхідність такої покупки в умовах війни, Новіков пояснив, що кошти на автомобіль були накопичені всією сім'єю «один раз на все життя». Він також заявив, що якщо люди не вкрали, а чесно збирали кошти та допомагали армії, то в цьому немає нічого поганого.

У 2021 році Новіков задекларував доходи в розмірі 3,25 мільйонів гривень, а в 2022 році - 2,82 мільйонів гривень. Його дружина заробила 414 тисяч гривень у 2021 році та 411 тисяч у 2022 році. Подружжя володіє квартирою, садовим будинком, земельними ділянками та гаражами.

Михайло Жернаков, голова правління фундації DEJURE, коментуючи ситуацію, зазначив, що купівля дорогих речей під час війни є вкрай аморальною. Він вважає, що суспільство має право ставити питання про доцільність та законність походження майна в таких випадках.