Київська міська державна адміністрація (КМДА) опублікувала розпорядження, яке передбачає підвищення тарифів на тепло. Зокрема, тепер за 1 Гкал тепла доведеться заплатити на 1-1,5 тис. грн більше.

Згідно з документом, тарифи на тепло в столиці піднімуть на 50%. Тобто за 1 Гкал тепла доведеться платити близько 2,9 тис.грн, тоді як минулого року — 1654 грн. Більш того, за 7,5 років тепло значно подорожчало для жителів столиці. Зокрема, наприкінці липня 2014 року 1 Гкал тепла в столиці коштувала 253 грн.

опалення, батареї
опалення, батареї

З цього виходить що за період з 2014 по 2021 рік тарифи на тепло в Києві зросли в 10 разів. До слова, будинки в столиці почнуть опалювати вже зовсім скоро – з 23 жовтня. Але це станеться якщо прогноз синоптиків збудеться і температура повітря знизиться.

Нагадуємо, що КМДА прийняла рішення почати опалювати будинки після публікації нового прогнозу погоди. Синоптики спрогнозували зниження температури з 23 жовтня (субота). Це дає підстави для підключення всіх будинків до систем опалення.

При цьому будівлі соціальної сфери, тобто школи, дитячі садки, лікарні тощо, вже почали підключати до опалення з 1 жовтня.

У свою чергу заступник голови КМДА Петро Пантелєєв заявив, що технічно місто вже готове до опалювального сезону давно. Але, згідно із законодавством, опалення в житлових будинках включають після того, як температура повітря протягом трьох діб буде менше +8 градусів.