Статуетку Хетті вручили за жіночу роль другого плану (матуся) у фільмі «Віднесені вітром».

Такого тріумфу ніхто не очікував, оскільки двома місяцями раніше актрису навіть не пустили на прем'єру «Віднесених вітром»: її та інших чорношкірих акторів викреслили зі списку запрошених.

Кларк Гейбл намагався домогтися присутності Макденіел і погрожував бойкотувати прем'єру, але актриса вмовила його не скандалити.

Хетті Макденіел
Хетті Макденіел

Хетті народилася в 1895 році в родині колишнього раба. На сцену вона виходила з самого дитинства: її батько організував шоу, в якому виступав разом зі своїми дітьми. На початку 1920-х Хетті почала співати в ансамблі темношкірих музикантів, а потім її запросили виступити зі своїми піснями на радіо Денвера.

Вона була першою темношкірою співачкою, яка виконала свої пісні на американському радіо. На початку 1930-х років Макденіел знялася в 30 фільмах. До моменту початку зйомок "Віднесених вітром" Хетті була вже досить відомою і затребуваною в Голлівуді актрисою.

Вона дружила з Кларком Гейблом, і саме за його рекомендацією отримала роль матусі, хоча кількість її конкуренток була не меншою, ніж претенденток на роль Скарлетт. Існує легенда, що навіть Елеонора Рузвельт звернулася до режисера з проханням зняти в цьому образі її покоївку, але матусею все-таки стала Макденіел.

МакДеніел знялася більш ніж в 300 фільмах, але в більшості з них її ім'я навіть не вказувалося в титрах.