Відомий український музикант Дмитро Шуров, більш відомий як Pianoбой, висловився проти мобілізації артистів для участі в бойових діях, аргументуючи свою позицію важливістю їхньої ролі на культурному фронті. У розмові з nv.ua Шуров наголосив, що деякі категорії громадян, чия діяльність є незамінною для держави, мають отримати відстрочку від військової служби.

"Для досягнення перемоги критично важливо цілеспрямовано використовувати потенціал кожного громадянина. В ідеальному світі "бронь" належить тим, кого неможливо замінити. Артисти, без сумніву, входять в цю категорію, адже вони формують культурне обличчя нації", - пояснив він.

Музикант також вважає, що артисти можуть зробити більший внесок у перемогу, працюючи у своїй сфері, аніж беручи участь у бойових діях. Шуров переконаний, що артисти, які організовують благодійні заходи та підтримують емоційний дух нації, здатні забезпечити суттєву допомогу на шляху до перемоги.

"Артисти, які самостійно створили свій бізнес і не залежать від державних субсидій, є важливим ресурсом для держави. Вони не тільки сприяють економічному розвитку, але й вносять вклад у культурне збагачення суспільства", - додав він.

За словами Шурова, якщо розширити його аргументацію, то можна дійти висновку про доцільність звільнення від мобілізації не тільки артистів, але й усіх самозайнятих громадян та працівників, які не фінансуються з державного бюджету.