Володимир Кличко на початку своєї зоряної кар'єри відмовився від контракту з Доном Кінгом.

Український боксер Володимир Кличко на початку своєї зоряної кар'єри відмовився від контракту з відомим промоутером Доном Кінгом на 5 мільйонів доларів. Про це розповів брат спортсмена, легендарний боксер і мер Києва Віталій Кличко виданню "Чемпіон".

Володимир Кличко
Володимир Кличко

Так, свою професійну боксерську кар'єру Віталій і Володимир Кличко почали в Європі. Восени 1996 року українці підписали контракт з розташованою в Гамбурзі німецькою компанією "Універсум Бокс Промоушн". Але ще за три місяці до цього на запрошення Дона Кінга відвідали США і провели переговори з найбільш відомим промоутером у світі.

Кінг якраз перебував на гребені хвилі в цьому бізнесі і під його опікою перебували відомі боксери того часу, включаючи Майка Тайсона.

Віталій Кличко
Віталій Кличко

20-річний Володимир Кличко тоді був одним з претендентів на перемогу в Олімпійських Іграх в Атланті, а Віталій за рік до цього дійшов до фіналу чемпіонату світу, який проходив у Берліні. Українці були справжньою перлиною боксерського трансферного ринку, тому бажання Кінга підписати братів виглядало цілком логічним.

Дон запросив Віталія та Володимира на боксерське шоу, яке проходило в MGM Grand Garden Arena в Лас-Вегасі, де головним боєм був поєдинок Майка Тайсона з Брюсом Селдоном. Майк нокаутував Брюса вже в першому раунді і заробив за 109 секунд бою гонорар у розмірі 15 мільйонів доларів. Брюсу дісталися 5 мільйонів. Після шоу Дон Кінг запросив українців до себе в гості, де і запропонував підписати контракти.

Віталій Кличко
Віталій Кличко

"Фінансові умови були напрочуд привабливими. Братові було запропоновано контракт на 5 мільйонів доларів. Але, мабуть, інтуїція допомогла нам прийняти правильне рішення. Ми розуміли, що Кінг, якщо йому це буде вигідно, не вагаючись пожертвує нашими боксерськими кар'єрами. У нього був тільки один друг, який зображений на зеленому папірці - його звуть Франклін. З людськими ж якостями в Дона завжди було не дуже. Тому, знаючи методи роботи Кінга, ми відмовилися від цих привабливих пропозицій", - розповів Кличко.

Вже в 2003 році брати заснували в США власну компанію K2 Promotion, а через чотири роки в Німеччині компанію Klitschko Management Group (KMG), які займалися організацією і промоушином їх боїв (К2 в США, KMG - в Європі).

Починаючи з цього періоду, українці за свої виступи в рингу і завдяки потужним рекламним контрактам заробили десятки мільйонів доларів. І повністю позбулися залежності від промоутерів, адже самі володіли правами на власні бої. У підсумку брати Клички стали справжніми світовими легендами боксу і були включені в Міжнародний зал спортивної слави.

Володимир Кличко
Володимир Кличко

До слова, у травні 2010 року екс-чемпіон світу львів'янин Андрій Котельник підписав з Доном Кінгом трирічний контракт на шість боїв. Але в підсумку Кінг організував Котельнику тільки один бій з Девон Александером, в якому українця нахабно засудили.

Після цього американський промоутер, який на той час вже розтративши левову частку свого впливу на світовий професійний бокс, просто забув про існування українського спортсмена. Свій останній бій 36-річний Котельник провів на" Львів Арені " у жовтні 2014 року - вже після завершення терміну контракту з Доном Кінгом.

Останній бій Володимира Кличка проти британця Ентоні Джошуа відбувся в квітні 2017 року. Британець нокаутував українця в 11-му раунді. У серпні Кличко оголосив про завершення спортивної кар'єри. Правда, пізніше він зізнався, що не проти провести бій-реванш з британцем. Реваншу так і не було, але Володимир зізнався, що піддався супернику.