Археологи, які оглядали труп 2000-річної єгипетської мумії, були вражені, виявивши, що забальзамована жінка вагітна.

Про це пише Daily Express.

Вважається, що жінці було не старше 30 років, коли вона померла, а її трагічна вагітність була не менше 28 тижнів. Археологи з Національного музею у Варшаві, Польща, оголосили про несподіване відкриття на цьому тижні, всього через п'ять років після того, як був зроблений ще один великий прорив. Труп першого століття до нашої ери знаходиться в колекції музею з 1917 року, хоча до 2016 року вважалося, що це був труп чоловіка.

У той час рентгенівські знімки та 3D-реконструкція забальзамованого тіла не змогли виявити ключовий ключ до його ідентичності – чоловічий пеніс.

перша в світі давньоєгипетська вагітна мумія
перша в світі давньоєгипетська вагітна мумія

Доктор Марзена Ожарек-Сзілке, археолог з Варшавського університету і один із співавторів дослідження, сказала: "єгиптяни муміфікували орган. Як правило, він добре зберігся до наших днів".

Замість цього подальше сканування показало крихітну дитячу ніжку в животі жінки.

Доктор Ожарек-Сзилке, сама Мати, тому відразу зрозуміла, що це означає.

Вона сказала польському агентству друку (PAP): "Ми з моїм чоловіком Станіславом, єгипетським археологом, В останній раз поглянули на рентгенівські знімки, і ми побачили в животі померлої жінки видовище, знайоме батькам трьох дітей... маленька ступня".

28 квітня археологи представили свої дивовижні відкриття в Journal of Archaeological Science.

У дослідженні говориться: "Вона походила з еліти фіванської громади, її ретельно муміфікували, загорнули в тканини і забезпечили багатим набором амулетів. При більш ретельному обстеженні з'ясувалося, що жінка померла у віці від 20 до 30 років разом з плодом у віці від 26 до 30 тижнів вагітності. Ця знахідка-єдиний відомий випадок забальзамування вагітної жінки".

До недавнього часу ієрогліфічні написи на саркофазі мумії припускали, що тіло належало священику Хор-Джехуті.

Хор-Джехуті був письменником і чиновником в Медінет Хабу в Фівах, Сучасний Луксор, де він був жерцем єгипетських богів Гора і Тота. За оцінками археологів, чоловік жив між другою половиною першого століття до нашої ери і першою половиною першого століття нашої ери.

перша в світі давньоєгипетська вагітна мумія
перша в світі давньоєгипетська вагітна мумія

Але все це стало позбавлене сенсу, коли мумія виявилася жінкою. Експерти тепер підозрюють, що мумія могла бути на кілька сотень років старше Хор-Джехуті.

А що щодо дитини жінки? На жаль, про муміфікованому малюка відомо дуже мало. Експерти визначили, що дитина застиг в позі ембріона, але не встановили його стать.

Однак вкрай дивно виявити дитину все ще всередині своєї матері, і експерти вважають, що це перше відкриття такого роду.

Хоча це і не було чимось нечуваним, в цій мумії все ще були м'які тканини, які збереглися досить непошкодженими – дослідники виявили сліди крові в тканинах жінки.

Доктор Войцех Ейсмонд з Польської академії наук сказав: "З невідомих причин плід не був витягнутий з черевної порожнини померлої під час муміфікації. Ось чому ця мумія дійсно особлива. На підставі виконаного нами запиту нам не вдалося знайти схожий випадок. Це означає, що наша мумія-єдина поки в світі з плодом в утробі матері".

Було висунуто безліч теорій, в тому числі доктор Ожарек-Шилке, який припускає, що бальзамувальники, можливо, намагалися видалити плід.

Дослідники виявили, що матка жінки була дуже жорсткою, що може підтвердити цю теорію.

перша в світі давньоєгипетська вагітна мумія
перша в світі давньоєгипетська вагітна мумія

В якості альтернативи археолог сказав: "А може, це була спроба замаскувати вагітність? Або, можливо, це мало якесь відношення до переконань і відродження в загробному житті".

Мумія була досліджена в рамках так званого Варшавського проекту мумій – колективних зусиль з вивчення мумій з колекції Національного музею. Він був виявлений в 1800-х роках і перевезений до столиці Польщі в 1826 році. Тепер фахівці спробують визначити причину смерті жінки.

Вагітність була пов'язана з безліччю ризиків більше 2000 років тому і, можливо, сприяла загибелі жінки.