Актор Сергій Філіппов залишив геніальну спадщину, але помер на самоті без копійки. Нездійснені надії, болі, і траур – що зломило велику людину?

Кінематограф подарував нам безліч дивовижних фільмів, які стали частиною культури. Популярні фільми показують нам видатних артистів, яким вже не знайдеться рівних. Одним з цих культових акторів є Сергій Філіппов. Кіса Вороб'янінов в "12 стільцях", лектор в "Карнавальної ночі", шведський посол з "Іван Васильович змінює професію", пацієнт в "Собачому серці" — ці та багато інших ролей він виконав приголомшливо точно, підкоривши глядачів раз і назавжди.

кадр з фільму "12 стільців"
кадр з фільму "12 стільців"

Кар'єра актора складалася в гумористичному напрямку. Комедійні амплуа вдавалися йому так, нібито саме для них він і був народжений. Але, купаючись в променях слави, Сергій Філіппов мріяв зіграти серйозного трагічного персонажа. За життя артист зізнавався, що плакав, коли роль у фільмі "Коли дерева були великими" дісталася Юрію Нікуліну, а не йому.

Знімаючись в "12 стільцях", Сергій Філіппов страждав від сильних головних болів. Незважаючи на здоров'я, він працював щосили. Коли робота над картиною завершилася, артист ліг до лікарні і переніс операцію. Потім з превеликою часткою мужності він повернувся на екрани, присвятивши себе кіно практично до останнього подиху.

кадр з фільму "12 стільців"
кадр з фільму "12 стільців"
Зв

Останні роки життя знаменитий актор провів в умовах крайньої бідності разом з дружиною Антоніною Голубєвою. Вдома у пари не збиралися ні друзі, ні веселі компанії. Всьому цьому Сергій Філіппов вважав за краще самітництво, навіть медиків в квартиру він пускав з важким серцем. Коли померла дружина, артист занурився в самотність і майже не виходив на вулицю. Через злидні йому було нічого носити – старий одяг і взуття прийшли в непридатність, а на нові не вистачало коштів.

Сергій Філіппов помер 19 квітня 1990 року у віці 77 років. На похорон артиста збирали гроші його колеги – хто скільки може. Подейкували, що накопичень у покійного не залишилося, а "Ленфільм" не допоміг проводити зірку в останню путь. Велика людина, незрівнянний талант, майстер своєї справи помер так, нібито люди зовсім забули, що насправді має цінність.