83-річний Андрій Кончаловський одружений вже вп'яте. Від офіційних і неофіційних шлюбів у режисера п'ятеро дітей. Старшому – Єгору – вже 55 років. Молодшому – Петру – 18. Але методи їх виховання у Андрія Сергійовича не змінюються.

"Дитина, яку шльопає по попі любляча мати, може, і кричить, але насправді відчуває себе в повному порядку, тому що йому самому це потрібно, – переконаний Кончаловський. – Коли його за справу ставлять в кут і він там плаче, а потім повертається до батьків – він так само в повному порядку. У будинку, де його, люблячи, розумно карають, дитина підсвідомо відчуває, що він об'єкт уваги і любові, а також усвідомлює і те, що неодмінно повинен щось робити".

Андрій Кончаловський
Андрій Кончаловський

Кончаловський переконаний, що головне – не ігнорувати чадо. "Якщо на нього в родині не звертають уваги, він відчуває себе нещасним, тому що хоче відчувати свою потрібність, – пояснив режисер. – Це безперечний факт".

Але спільне життя з батьками не може бути нескінченним. "Настає момент, коли нас нашим дітям недостатньо. Щоб розвиватися далі, їм потрібне соціальне життя, їм необхідно потрапити в несприятливу обстановку, опинитися в оточенні чужих, часто малосимпатичних людей, їм треба вчитися виживати. І тоді вже починається зовсім інше виховання", – вважає Андрій Сергійович.

При вихованні найдієвішим виявляється особистий приклад. "Не можна одночасно робити щось і вимагати від дітей, щоб вони цього не робили. І навпаки. Нерозумно просто наставляти: "Будьте хорошими! "Від цього все одно нічого не зміниться. Головне – приклад батьків. І він, по суті, полягає в тому, щоб просто жити і своїм життям доводити дітям, якими їм потрібно бути..." – резюмував чоловік Юлії Висоцької.