Гафарі народилася в 1992-му і росла в Афганістані, захопленому талібами. Коли режим звалився, а дівчина подорослішала, вона стала політиком і правозахисницею.

Ось тільки вся її робота зараз під загрозою. Заріфа далеко не перша жінка-політик в Афганістані, але точно наймолодша з них.

Кілька років Гафарі працювала мером і працювала на благо містечка Майданшахр. Але тепер чиновниця сидить вдома зі своєю сім'єю, боячись вийти на вулицю, адже там її чекає неминуча смерть. Втім, впевнена дівчина, за нею все одно прийдуть, як би вона не ховалася.

Я сиджу тут і чекаю, коли вони за мною прийдуть. І тоді вже ніхто не зможе допомогти мені або моїй родині. Я просто сиджу з родичами і чоловіком. Вони прийдуть за такими людьми, як я, і вб'ють мене. Я не можу кинути сім'ю. І взагалі, куди мені йти? Заріфа Гафарі

Заріфа Гафари
Заріфа Гафари

29-річна Заріфа Гафарі займає пост мера Майданшахра останні три роки. Весь цей час дівчина боялася жити там і кожен день добиралася до роботи з дому в Кабулі, який знаходиться в сорока кілометрах звідти.

Незважаючи на її посаду, місцеві чоловіки відмовлялися їй підкорятися. Також повідомлялося, що одного разу її навіть спробували закидати камінням. Але, впевнена Заріфа, це – ніщо в порівнянні з тим, що її чекає після захоплення країни "Талібаном".

Дівчина обговорювала жахливу ситуацію, що склалася з журналістами видання iNews. Вона була небагатослівна. Поділившись думками, вона сказала, що вона більше не може говорити.

Заріфа Гафари
Заріфа Гафари

Матеріал про Заріф вийшов на сайті видання 15-го числа. Після цього ніяких повідомлень від дівчини не надходило. За день до цього, 14 серпня, вона звернулася до своєї батьківщини і населення. У твіті мер заявила, що незнайомці "спалюють і руйнують" країну, але опускати руки ще рано.