Чотириразова олімпійська чемпіонка з плавання, спортсменка України Яна Клочкова розповіла, що її не запросили на урочисті заходи з нагоди Дня Незалежності. За її словами, країна втрачає своїх чемпіонів.

Про це Яна Клочкова написала на своїй сторінці в Facebook Фейсбук.

Вона звернула увагу на важливість участі та присутності на офіційному рівні олімпійських чемпіонів та іменитих спортсменів України. Тих, хто на міжнародній арені прославляв Україну, хто своєю працею домагався підвищення іміджу країни.

"Щороку, незалежно від того, де перебуваю, я приїжджаю до Києва відзначити свято нашої країни. Для мене це важливо. Кожен раз, мене запрошували на святкування і я була рада розділити цей день разом з тими людьми, які також, як і я колись прославили нашу країну на міжнародній арені. Останні два роки цього чомусь не відбувається. Може мої медалі та медалі багатьох інших спортсменів потьмяніли?" - вказала Клочкова.

пост Яни Клочкової в мережі Фейсбук
пост Яни Клочкової в мережі Фейсбук

Вона підкреслила, що країна втрачає своїх чемпіонів через те, що не запрошує їх на проводи національної збірної на Олімпіаду в Токіо і парад до 30-ї річниці Незалежності України.

"Гаразд мене, найтитулованішу спортсменку України і чотириразову олімпійську чемпіонку, не запросили. Багато українських олімпійських чемпіонів і спортсменів, не маючи можливості бути корисними, поступово залишають Україну і представляють інтереси вже інших країн", - зазначила Клочкова.

За її словами, головною причиною є те, що в країні не вважають за необхідне залучати спортсменів до участі у важливих подіях.

"До розробки різних спортивних програм, не залучають в якості радників і помічників. Туди, де цей досвід може бути корисний і важливий для країни. Щоб Україна не втрачала своїх чемпіонів, ми повинні навчитися розуміти, що чиновники в нашій країні тимчасові, а олімпійські чемпіони і видатні спортсмени назавжди", — резюмувала спортсменка.

Зазначимо, Яна Клочкова-Українська плавчиня, чотириразова олімпійська чемпіонка, найтитулованіша спортсменка України в історії Олімпійських ігор. Учасниця трьох літніх олімпіад: 2000, 2004, 2008.