Зимовий період завжди пов'язаний не тільки з новорічними святами, а й істотним подорожчанням багатьох продуктів харчування.

Так цього року головною причиною підвищення цін на продукти харчування стала ціна на газ. Підвищення вартості газу потягнуло за собою і ціни на основні продукти харчування – людям доводиться більше платити за цукор, також істотно зростає ціна на м'ясо і сало.

Про це розповів порталу Обозреватель відомий експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Фахівець оцінив, що головним фактором підвищення цін на продукти стала вартість енергоресурсів. Адже для простих споживачів вартість газу хоч і зафіксували, але великі підприємства змушені платити повну, ринкову вартість.

магазин, м'ясо
магазин, м'ясо

Пендзин прогнозує, що подорожчають:

  • цукор;
  • курятина;
  • соняшникова олія.

Через те, що у виробництві цих продуктів використовується велика кількість газу, який дорожчає, сильніше зростають витрати виробників.

"Зараз йде період цукроваріння, де активно використовується енергоносій. Якщо енергоносій в 4 рази дорожче, ніж у минулому році, цукор буде дешевше? Соняшникова олія, курятина – все це використовує енергоносії і все це дуже подорожчало", - говорить експерт.

Також кожен місяць на 2% буде підвищуватися вартість хліба, тому що зараз собівартість його виробництва збільшилася приблизно на 20%.

В Україні ціни на хліб за минулий рік зросли на 18%, на торти – на цілих 80%.

За словами учасників ринку, якщо ситуація з цінами на газ залишиться колишньою, хліб буде не тільки дорогим, але і менш якісним. Пекарням просто доведеться використовувати борошно нижчої якості. Також другою причиною є нестача зерна для виробництва якісного борошна через масовий експорт української пшениці.