У грудні 2021 року на українців чекає низка важливих нововведень, серед яких матеріальне заохочення за вакцинацію від коронавірусу та підвищення податків, пише Сегодня.

Новий список професій для обов'язкової вакцинації

З 9 грудня до педагогів і працівників центральних і місцевих органів влади, для яких вакцинація від коронавірусу є обов'язковою, додадуться ще такі працівники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ та закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту дітей, реабілітаційних установ;
  • підприємств, установ і організацій, включених до переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

У разі якщо працівник відмовляється від вакцинації, він буде відсторонений без збереження зарплати. У той же час для тих громадян, у кого є протипоказання до вакцинації, обов'язкового щеплення не буде.

Підвищення податків для ФОП

У зв'язку з тим, що з 1 грудня в Україні підвищують мінімальну зарплату, мінімальний розмір податку складе 1430 гривень — 22% від мінімальної зарплати. Його мають сплатити ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування.

Однак тим, хто обрав загальну систему оподаткування, потрібно буде до 20 числа місяця, наступного за кварталом, за який сплачується єдиний внесок, сплатити мінімум 4070 грн.

Виплати вакцинованим українцям

Як заявив президент України Володимир Зеленський, з 19 грудня в Україні запрацює програма видачі 1 тис.грн вакцинованим громадянам України. На виплати зможуть розраховувати всі українці, які пройшли повний курс вакцинації - до 19 грудня і після. Однак гроші будуть віртуальними-ваучером, сертифікатом або депозитом в додатку "Дія".

На що можна буде витратити гроші:

  • подорожі в межах України;
  • квитки в кінотеатри, театри, музеї, Концертні зали, Виставкові центри або масові заходи;
  • послуги в спортзалах, фітнес-клубах, басейнах і т. д.