Міністр охорони Здоров'я України Віктор Ляшко розповів, чи є випадки нового штаму "Омікрон" в Україні. За його словами, поки цього виду COVID в Україні немає.

Про це міністр Віктор Ляшко повідомив на брифінгу.

За його словами, в Україні діє система моніторингу поширення штамів covid.

"На сьогоднішній день, штаму "Омікрон" не було виявлено на території України", - повідомив міністр.

Також МОЗ у офіційному Вайбер-акаунті опублікувало довідку, що сьогодні відомо про новий штамм. "24 листопада у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) повідомили про виявлення нового штаму COVID-19 у Південній Африці. Цей варіант має велику кількість мутацій. Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження «Омікроном» у порівнянні з іншими штамами. Наразі немає інформації про те, що симптоми штаму «Омікрон» відрізняються від симптомів інших варіантів COVID-19. Визначення рівня тяжкості варіанту «Омікрон» та специфічних аспектів займе від кількох днів до кількох тижнів", – йдеться у повідомленні Мінохорониздоров'я.

Про виявлення випадків зараження штамом «Омікрон» вже повідомили низка європейських країн, Канада, Австралія, Ізраїль та Гонконг. ВООЗ закликає дотримуватися правил безпеки, щоб мінізувати ризик захворювання на COVID-19.