Президент України Володимир Зеленський вважає, що українцям варто відмовитися від споживання газу і замінити його електроенергією. Про це він заявив на прес-марафоні 26 листопада.

Незважаючи на те, що Україна Зараз на 97% самостійно забезпечує себе електроенергією, все ж нарощувати видобуток газу потрібно.

"У людей зараз є в голові думки, що газ дешевше електроенергії. Тому хочуть використовувати газ. Але зараз ми бачимо, що газ може бути і дорожче, причому в рази", – сказав глава держави.

Зеленський. Фото: скріншот відео.
Зеленський. Фото: скріншот відео.

За словами Зеленського, необхідно замінити інфраструктуру і встановити тарифи на струм, які будуть діяти як мінімум протягом трьох років.

"Якщо ми поміняємо підхід і всю інфраструктуру під електроенергію, в платіжці буде сума не більше, ніж сьогодні. Але вже за електрику... Але повинен бути хайп, люди повинні хотіти відмовитися від газу. Заради екології або заради економії. Але тоді людина повинна отримувати реальну ціну на електроенергію на найближчі 3-5 років. Людина повинна відчути стабільність", – роз'яснив президент.

Нагадаємо, що український тариф на блакитне паливо в кілька разів нижче, ніж європейський. Через рішення Кабміну вартість газу обмежена і зафіксована на цілий рік.