На думку спеціаліста ситуація з "завезенням" бубонної чуми досить однозначна. Через скорочення медичної галузі в Україні є не мала ймовірність проникнення бубонної чуми, спалахи якої нещодавно були зафіксовані в Китаї та Монголії. Про це заявляє Вадим Арістов ‒ стратег, інфекціоніст, консультант з управління змінами.

Читайте нас у Google News!

Бубонна Чума випадки якої фіксуються у світі є приводом для роботи на протиепідемічному напряму і приводом для розмови про наше управління. Існував протичумний інститут в Одесі, в який було інвестовано купа грошей, але і він "пішов під ніж": був скорочений персонал, проведена реструктуризація. В результаті цей інститут став не дієздатним. Тобто маємо ризик, тому що в Україну можуть завезти чуму, наприклад, кораблями через порти. Цей ризик підтверджено, оскільки у щурів, яких виловлювали раніше, проявляли антитіла до чуми ‒ у них був контакт з блохами, які могли передати чуму. Крім того, у нас є близький природний осередок чуми ‒ в Ростовській області Російської Федерації. Відповідно, чуму можуть завезти, наприклад, з непідконтрольних територій", ‒ вважає він.

Проте Арістов запевняє, що боротися з чумою значно легше ніж з COVID-19, але є ризик виникнення проблем з протичумною вакциною.

"Це - лотерея: кожен день ми кидаємо кубик, колись чуму в Україну можуть завезти. Головне - щоб в нашій країні було, кому ці поодинокі випадки зустрічати. А з нашим курсом на скорочення та згортання всього зустрічати нікому. Що стосується Монголії, то ризик того, що до нас звідти завезуть чуму - мінімальний. Важливо розуміти - йдеться про бубонну чуму, а вона своєю чергою стає заразною, тільки якщо перейде в легеневу. Варто враховувати також і те, що людство сьогодні має ліки проти чуми - антибіотики вбивають збудник чуми Yersinia pestis. Тому боротися з чумою буде набагато легше, ніж з Covid-19. Однак цілком можливо, що в якийсь момент не виявиться вакцин або сироваток, тому що у нас немає власного виробництва вакцин, раніше ми повністю залежали від Росії, тому що купували вакцини в неї, а тепер доведеться шукати в інших країн. Якщо ми навіть кір не можемо подолати, то не можна говорити про успішну боротьбу з новими інфекціями", ‒ підсумував епідеміолог.