18 березня почали зʼявлятися заяви різних політиків та інформаційні повідомлення щодо ініційованої відмови України від курсу на вступ до НАТО. Начебто цю заяву зробив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

19 березня на офіційній сторінці Верховної ради зʼявилося повідомлення від імені самого голови ВР, який розставив усе по місцях.

"Щодо вчорашньої розтиражованої нібито моєї позиції щодо НАТО. В Раді я був, є і буду одним із найбільших поборників за євроінтеграційний та євроатлантичний напрямок. ☝️І це для мене є внутрішній моральний імператив. Його я завжди підтверджую не на словах, а на ділі. Хоча, не буду робити з того таємницю: позиція деяких країн-членів НАТО по відношенню до євроатлантичних перспектив України мене відверто засмучує. Сьогодні Україна намагається знайти оптимальний варіант гарантій власної безпеки. Відшукуються різні варіанти - як в межах існуючих форматів, так і шляхом створення нових. Тому, коментуючи це питання в ефірі #UAРазом я виходив з того, що участь Ради в переговорному процесі неминуча та визначальна. І саме Рада затверджуватиме всі ті пропозиції, які будуть подані їй на розгляд. А вже далі буде прийматись відповідне рішення. За всіма правилами і регламентами. Але рішення прийматиме Рада. Тому, вирвану з контексту "зрадоньку", яка щедро розтиражована інформаційними каналами деяких політичних сил, вважаю безперспективною та безпорадною спробою окремих політичних діячів нагадати про себе. Кому війна - а кому піар із дна", - запевнив Руслан Стефанчук.