Про це йдеться у матеріалі порталу Антикор .

В Україні одноосібним лідером із продажу цигарок Duty Free під час війни став бізнесмен Артур Гранц. Він є бенефіціаром ТОВ "Дьюті Фрі Трейдінг" у пункті пропуску Порубно-Сірет (на кордоні з Румунією). Так, за 2022 рік було "продано" 4252700 пачок цигарок (по 25 пачок на покупця).

Його партнером є народний депутат Андрій Іванчук (член партії "Народний фронт"). Про це написав у своєму Facebook журналіст Євген Плінський.

Так, згідно з касовими чеками кожен покупець у середньому купував по 25 пачок цигарок.

"Схоже українки та їхні діти (бо чоловіки не виїзні) їсти і пити відмовлялися, щоб потрапити до цього диво-магазину та купити 2,5 блоку цигарок. Не відстали й інші магазини Гранца, давши в результаті за рік понад 10 000 000 проданих пачок, але деталізацію залишимо на потім. Круто працюють хлопці, правда? На те й монополісти", – зазначає Плінський.

Duty free – система безмитної торгівлі у міжнародних зонах аеропортів, морських портів, на пасажирських суднах (повітряних та морських), на кордонах країн. Тобто у магазинах дьюті-фрі можна купити товари без податків.

Що відомо про Артура Гранца?

Гранца вже звинувачували у ЗМІ у схемах щодо заниження вартості орендованих приміщень, а також у контрабанді цигарок. Проте, всі ці розслідування нічим не закінчилися.

"Спільне підприємство "БФ Груп" та німецького оператора Heinemann у 2014 році брало участь і виграло у конкурсі на оренду площ у терміналі D. Термін договору розрахований на 10 років. Можна сказати, що зараз наша компанія оперує в аеропорту "Бориспіль" ексклюзивно", - розповідав Гранц в інтерв'ю Liga.

Наприклад, у компанії "БФ груп" (магазини у "Борисполі") уповноваженою особою є Юрій Валентинович Грищенко. Він значиться у керівництві, власниках "БФ Капітал", "БФ експо". Він також із 2012 по 2019 рік був помічником Іванчука.

Подібна схема діє з сигаретами. Так, лише за листопад-грудень 2020 року магазини Duty Free в аеропорту "Жуляни" продали пасажирам 530 584 блоки сигарет. По 23 блоки на кожну людину. Насправді пасажири навіть не знають про те, що вони "купили ящики цигарок".

Він зізнався, що нардеп Іванчук його друг, проте стверджує, що йдеться про особисті стосунки, а не бізнес.