Більшість українців пи сплаті комунальних послуг бачили цю міфічну графу "доставка газу".

І хоча сума там зазвичай досить маленька, але якщо перемножити всі 12 місяців, а потім перемножити роки сплати, то виходить солідно. Більше того, споживачів обурює іноді навіть і те, що вони наприклад самостійно прокадали труби до свого будинок, то нащо тоді платити за цю доставку і головне - кому, повітрю?

Тарифи на газ в Україні
Тарифи на газ в Україні

На питання про те, чи можна не сплачувати за доставку газу, а головне - кому потрібно її сплачувати відповів адвокат с порталу Газправда.

Експерт розповів, що згідно чинного законодавства України споживач повинен оплачувати користування природним газом, в тому числі й за доставку. Якщо цього не буде, то у користувача накопичиться значний борг, а після цього можуть відключити газ. Важливо зазначити, що в умовах воєнного стану, споживачам не можуть відключати послуги за борги, але це зможуть зробити після закінчення цього стану.

Тарифи на газ в Україні
Тарифи на газ в Україні

Різницю в тарифах за послугу доставки газу можна пояснити досить просто. За словами головного редактора ГазПравди, все залежить від кількості споживачів в населеному пункті. Саме через це плата в великих містах набагато менша, ніж в селищах чи селах.

Нагадаємо про перехід України на зимовий час-2023: коли і куди крутити стрілки годинника.