Буквально за місяць в Україні стартує новий опалювальний сезон, який може бути дуже непростим, якщо раптом Росія знову вирішить масово обстрілювати енергетичний комплекс України.

Окрема складність полягає і у високих цінах на опалення, які українці збирають у боргах частково і потім розраховуються у літній сезон. Але здавалося, що є секрети, завдяки яким ви "вичавите" більше тепла зі своїх батарей. А це часто проблема теж, коли батареї практично не гріють, а платити доводиться багато.

Вартість опалення в Україні
Вартість опалення в Україні

Щоб батареї давали більше тепла не потрібно робити дорогі ремонти або мати спеціальні навички. Достатньо знати три прості поради.

Рада 1

Брудні та запилені батареї – гарантовано втрачені 25% нагріву. Справа в тому, що пил та бруд заважають передачі тепла, тому потрібно стежити за чистотою батарей. Витирати губкою необов'язково, оскільки є хитріший і ефективніший метод. Під батареї потрібно постелити папір або рушник і продути батареї за допомогою фена збоку та зверху

Рада 2

Тепло втрачається через різницю температур між стіною і батареєю. Щоб батарея не гріла стіну, а направляла тепло в кімнату – встановіть тепловідбивні екрани, які є у будь-якому будівельному магазині.

Рада 3

Звичайний кишеньковий вентилятор допоможе швидше обігріти кімнату. Все що потрібно - поставити пристрій біля батареї і тепло швидше переміщатиметься в найвіддаленіші кути кімнати.

опалення, батареї
опалення, батареї

Нагадаємо про відключення світла за найгіршим сценарієм та нові графіки: до чого готуватися українцям вже цієї зими.

Раніше ми повідомляли, що заплати за комуналку у Приват-24 та отримай 50 тисяч гривень: ПриватБанк роздає гроші українцям.