Польща разом із Угорщиною та Словаччиною продовжили "зпреноевое ембарго" для України, чим пішли проти рішення Євросоюзу дозволити імпорт української продукції.

У відповідь на це Україна подалася до суду, а Польща погрозила нам вступом до ЄС, нібито поляки можуть не давати своєї згоди на вступ України. До справи вони поки не дійшли, але Україна пішла й солодкий крок заборони імпорту деякої продукції з Польщі.

Україна та Польща, фото: Tetiana Sharapova
Україна та Польща, фото: Tetiana Sharapova

Таким чином цієї осені українці не побачать на полицях супермаркетів овочів та фруктів із Польщі. Це стосується капусти, помідорів, яблук та цибулі з Польщі. Про це повідомив заступник міністра економіки України в інтерв'ю Rzeczpospolita.

Водночас він прокоментував позов до Світової організації торгівлі (СОТ), пояснивши, що після п'яти місяців переговорів Україна втратила надію на вирішення цього питання. Крім того, Польща не лише продовжила заборону, а й розширила її на інші продукти.

"Основна причина для нас – довести, що Польща не має права вводити такі заходи. Із самого початку ми не погоджувалися на заборону експорту, для нас важливо рухатись у правильному напрямку, а це означає діалог із Європейською комісією як інституцією, яка відповідає за міжнародну торгівлю... " , - додав Тарас Качка.

овочі, базар
овочі, базар

Польща вже встигла прокоментувати це, продовжуючи сипати погрози.

"Польща впорається з можливим українським ембарго на овочі та фрукти, а Україна з польською забороною на ввезення агропродукції – невідомо, – сказав міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Роберт Телюс. – Для мене це великий сюрприз. Те, що робить міністр Тарас Качка, досі я сподівався, що він робить це від свого імені, але бачу, що зараз він переконує свій уряд ухвалити такі рішення".

Нагадаємо, що Польща припинить фінансову допомогу українцям вже за кілька місяців: що сталося і куди тікають земляки.

Раніше ми повідомляли, що захотіли привезти груші чи цукерки "Рошен" до Польщі? На кордоні вас повернуть назад в Україну, нові правила в'їзду.