В Україні продовжується мобілізація. У цей період повістку можуть отримати всі чоловіки призовного віку від 18 до 60 років.

Проте, деякі категорії громадян мають за законом право на відстрочку. Серед українців з'явилася інформація, що якщо у чоловіка з'явилася третя дитина після жовтня 2022 року і вона не мобілізувалася, то його вважатимуть ухилянтом. Але адвокатка Марія Левченко розклала всі нюанси по поличках.

Мобілізація, ВЛК, фото: ukrainci.com.ua
Мобілізація, ВЛК, фото: ukrainci.com.ua

Спеціалістка нагадала, що підстави для відстрочення від мобілізації регулюються законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". У статті 23 цього Закону зазначено підстави для відстрочення від мобілізації, у тому числі й для чоловіків, які мають троє чи більше дітей. Вона зазначає, що в законі не вказується жодних винятків про те, що діти, народжені після жовтня 2022 року, є підставою для того, щоб вважати чоловіка таким, що ухиляється.

"Жодних законопроєктів або підтвердженої інформації про те, що чоловіки, у яких третя дитина народилася після жовтня 2022 року, будуть вважатися ухилистами - ні. Це просто чутки, які поширюють у каналах Telegram", - пояснила вона.

Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел
Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел

Адвокатка закликала не піддватися паніці і ретельно перевіряти всю інформацію, що вам надходить.

Нагадаємо, скільки потрібно служити у ЗСУ та хто може звільнитися з контрактників уже зараз: нові правила мобілізації.

Раніше ми повідомляли, що війна триватиме до 2030 року, а ось уже восени на Україну чекає час без світла: астролог розповіла про наше майбутнє.