В Україні погано відрегульовано систему вручення повісток, тому не завжди можна знати, де мають права її давати, а де ні.

Наприклад, зупиняти громадський транспорт, щоб роздати повістки пасажирам співробітники ТЦК що неспроможні, оскільки повноваження зупинки транспорту є лише поліції. Однак зупинка, як громадське місце, не заборонена для вручення.

А що ж щодо того, хто має право вручати повістку? Двірники, начальники, співробітники ЖЕКу? Розберемося у цьому нижче.

Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел
Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел

Про це розповіла речник Черкаського ТЦК та СП Аліна Кривошея.

За словами речника, повістку може вручити не лише посадова особа ТЦК та СП, а й органи місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі навчальних закладів. Вона наголосила, що оскільки законодавчо не регламентовано, де представники ТЦК та СП мають вручати повістки, їх можуть видати як за місцем проживання, так і на вулиці чи на робочому місці.

А що щодо вривання в будинок потенційного призовника? Чи це дозволено?

Саме проникнення у житло працівником ТЦК можливе у рамках встановлених законодавством процедур для вручення офіційних документів, зокрема, порядків на заклик. Однак це має бути виконано з дотриманням прав та свобод громадян та відповідно до законів України. Зазвичай такі дії здійснюються за попередньою згодою чи запобіганням власника житла, адже проникнення без дозволу може порушити права громадян.

Мобілізація, ВЛК, фото: ukrainci.com.ua
Мобілізація, ВЛК, фото: ukrainci.com.ua

Нагадаємо про вручення повісток у маршрутках: українці дізналися, чи це законно і чи можна відмовитися від неї.

Раніше ми повідомляли, що народив трьох дітей – став ухилистом: адвокат розповіла про найбільший міф мобілізації багатодітних батьків.