Вже напевно багато хто чув, що у Китаї, у разі ДТП, для водія буде краще, якщо пішохід загине на місці.

Адже водієві у такому разі світить від штрафу до кількох років відсидки, а от у разі травм у пішохода він має сплатити не лише лікування, а й здійснювати певну суму виплат і після лікування постраждалого аж до кінця життя. Саме тому деякі водії в Китаї "добивають" людину, яку збили заради економії.

жахлива ДТП у Харкові
жахлива ДТП у Харкові

В Україні ж справи навпаки і зараз вже стали відомі випадки, коли недбайливого пішохода штркфують за ДТП. Про такий випадок розповіли юристи "Дорожнього адвоката".

Інцидент стався у Запоріжжі. Чоловік переходив дорогу в недозволеному місці, коли на нього здійснив наїзд водій Mercedes. Внаслідок пригоди пішохід отримав травму, а авто — вм'ятину на капоті. Було відкрито кримінальне провадження щодо водія за порушення правил дорожнього руху, які спричинили тілесні ушкодження.

поліцейська машина
поліцейська машина

Проте з'ясувалося, що для кримінального переслідування автомобіліста немає головної умови – середньої тяжкості травм пішохода. Чоловік відбувся незначними ушкодженнями. Справу закрили, але почався розгляд у рамках уже адміністративного судочинства. У результаті суд дійшов висновку, що винуватцем того, що сталося, повністю є пішохід, який також зобов'язаний дотримуватися правил дорожнього руху. Чоловік порушив правила переходу проїжджої частини, а отже, сам винен у тому, що трапилося. Більше того, тепер водій може подати на нього цивільний позов з вимогою відшкодування моральної та матеріальної шкоди.

Штрафи в Україні
Штрафи в Україні

Нагадаємо, що заплати за комуналку у Приват-24 та отримай 50 тисяч гривень: ПриватБанк роздає гроші українцям.

Раніше ми повідомляли, що якщо вам хоч раз говорили "нема здачі" , то ваші права порушувалися: як супермаркети обманюють українців.