В Україні вкрай слабко регулюється питання вручення повісток, тому не всі знають, хто, коли і де може вручати "запрошення" у військкомат.

Тому і багато ТЦК користуються незнанням українців, щоб виконати план щодо мобілізованих. То хто ж має вручати повістки і чи можуть це робити через родичів? Пропонуємо розібратися у цьому далі.

Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел
Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел

За словами адвоката та провідного юрисконсульта компанії Nota Group Антона Маринича, повістка, вручена через родичів, не зобов'язує чоловіків з'явитися до ТЦК. Втім, є чимало випадків, коли працівники військкомату намагаються передати документ про заклик саме так – не безпосередньо військовозобов'язаному, а через його рідних.

Якщо так сталося, то чоловік може не приймати повістку та проігнорувати її. Експерт зазначив, що це не вважатиметься порушенням.

"Такий порядок денний не зобов'язує до явки в ТЦК. Тому що у повістки є корінець, на якому має розписатися особа, яка його отримала. Корінець відривається і повертається до ТЦК. На основі цього у представників ТЦК з'являється інформація про те, що саме ця особа є належною. Якщо повідомлення підтвердження немає, то в такому випадку немає підстав застосовувати відповідальність за неявку" , - сказав Маринич.

Мобілізація, фото: ukrainci.com.ua
Мобілізація, фото: ukrainci.com.ua

Нагадаємо, хто має право вручати повістку та чи можуть співробітники ТЦК вриватися у квартиру: права українців під час мобілізації

Раніше ми повідомляли про вручення повісток у маршрутках: українці дізналися, чи це законно і чи можна відмовитися від неї.