Багато українців зараз отримують повістки, оскільки до 15 листопада 2023 року продовжується мобілізація.

Ми вже чули багато історій від призовників, які не відбулися, які то не хотіли воювати через релігійні переконання, то відмовлялися від повістки через те, що мають одну дитину, то прокидала похід у військкомат... От і зараз українець так і не зустрівся з військкомами через повітряну тривогу та зубний біль.

Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел
Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел

Йому було видано 5 повісток, а він протягом багатьох місяців просто їх ігнорував... У суді він пояснив, чому так вийшло. Від причини були шоковані всі в залі судового засідання.

Чоловік був не згоден із цим вироком. Він нібито не міг дістатися військкомату через те, що постійно звучали сигнали повітряної тривоги. Це все зафіксовано у вирішенні Дрогобицького районного суду. Повідомляється, що його визнали придатним до служби ще у жовтні минулого року. 26.10.2022 він мав прибути до військкомату, але не зробив цього. Як тільки повітряна тривога закінчилася, він не зміг доїхати з Борислава до ТЦК та СП через відсутність транспорту.

Військовий ЗСУ, фото: ukrainci.com.ua
Військовий ЗСУ, фото: ukrainci.com.ua

А ще він заявив, що в нього не було намірів їхати у військкомат іншого дня, бо в порядку денному було вказано певний час. Але після цього, 3 березня 2023 року, він знову отримав повістку. Але щойно він прибув у військкомат... знову почалася повітряна тривога. Тому порядок денний видали вже на 8 число. І вже цього разу, коли він прибув до ТЦК та СП, йому повідомили про відкриття кримінального провадження. Під кінець літа, 7 серпня, він отримав ще одну повістку, але до військкомату не з'явився через виражений зубний біль. Провину свою українець приймати не хоче. За його словами, у всьому винні працівники ТЦК та СП, оскільки не забрали його на службу.

Нагадаємо, що військовозобов'язані українці з 1 жовтня зможуть виїжджати за кордон: кого це стосується, а хто, як і раніше, "під замком".

Раніше ми повідомляли, що в якому разі чоловік може не приймати повістку: адвокат розповів про лазівку з помилкою ТЦК.