В Україні до середини листопада продовжили загальну мобілізацію, але не треба витати у хмарах, адже вона буде продовжена знову на 3 місяці.

Нещодавно було внесено зміни до правил мобілізації, серед яких і розширення списку придатних. Тож з якими хворобами зараз можуть закликати і хто з українців отримає повістку найближчим часом?

Мобілізація, вручення повістки, фото із вільних джерел
Мобілізація, вручення повістки, фото із вільних джерел

Спікер Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін розповів, з якими захворюваннями тепер можуть мобілізувати та чи обов'язково не повністю здорові люди опиняться на передовій. Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Телеграф".

Зокрема, підставою для відстрочення більше не є:

клінічно вилікуваний туберкульоз;

вірусні гепатити із незначним порушенням функцій;

безсимптомне носійство ВІЛ;

хвороби крові та кровотворних органів;

хвороби ендокринної системи із незначними порушеннями функцій;

легкі короткочасні хворобливі прояви психічних розладів.

Мобілізація, ВЛК, фото: ukrainci.com.ua
Мобілізація, ВЛК, фото: ukrainci.com.ua

Висновки про обмежену придатність робляться виключно на підставі стану здоров'я конкретної людини. Тепер, у зв'язку зі зміною списку захворювань, деяким військовозобов'язаним змінять категорію з "непридатним" на "обмежено придатним".

Зазначимо, що військовозобов'язаний, визнаний обмежено придатним, не може виконувати будь-які дії. При видачі висновку військово-лікарська комісія вказує, чого саме призовник не придатний.

Нагадаємо, що українець не з'являвся у військкомат на порядку денному майже рік через повітряні тривоги: провину не визнає і звинувачує ТЦК.

Раніше ми повідомляли, що військовозобов'язані українці з 1 жовтня зможуть виїжджати за кордон: кого це стосується, а хто, як і раніше, "під замком".