В Україні аж до середини листопада триватиме режим спільної мобілізації. Звичайно, чоловіки все ще отримують повістки.

Але за ці півтора року вже кожен чув історії про порушення прав українців співробітниками ТЦК. А чи законно залишати повістку у дверях потенційного призовника та що робити українцям, які виявляють такі сюрпризи у себе? Відповідь на ці запитання надав адвокат Андрій Лавренюк.

Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел
Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел

Належним чином вручений порядок денний передбачає особисте вручення під підпис громадянина. Крім того, потрібно звірити всі дані, зазначені у документі. Це і особисті дані чоловіка, дата народження, місце проживання, дата та час явки в ТЦК та СП, причина явки та печатка за підписом особи, яка вручала повістку.

У випадку, коли повістка стирчала з дверей, є два сценарії дій – і обидва правильні. З одного боку можна прийти у військкомат на порядку денному, якщо є бажання служити та захищати країну. Але в іншому випадку – неявка за повісткою, яка залишена у дверях буде на законних підставах.

Мобілізація, вручення повістки, фото із вільних джерел
Мобілізація, вручення повістки, фото із вільних джерел

Важливо пам'ятати, що адміністративна відповідальність можлива лише за належного вручення повістки, тобто під особистий підпис отримувача.

Нагадаємо, що не прийшов на ВВК: українцям розповіли, чи можна не проходити медкомісію після вручення повістки.

Раніше ми повідомляли, що тепер точно отримають повістку: хто з українців перейшов із розряду "не придатний" до розряду "обмежено придатний".