У великих містах України дуже гостро постає проблема з паркуванням. Зокрема, через це водії і ставлять свої транспортні засоби, де не належить.

Це лише одна частина українців, інша частина просто намагається залишити автомобіль ближче до входу до ТРЦ, наприклад. І цим найближчим місцем часто є місце для інвалідів, за що покладено покарання.

парковка біля Верховної Ради
парковка біля Верховної Ради

З початку війни у ​​2014 році, на жаль, в Україні збільшилася кількість водіїв з обмеженими можливостями, тому вкрай важливо, щоб вони були забезпечені місцями. Держава дбає про таких людей не просто так. Щоб на візку під'їхати до автомобіля і пересісти в нього, на паркувальних майданчиках має бути набагато більше місця, ніж для звичайного водія. Розміри місць для паркування для таких людей облаштують з урахуванням усіх цих особливостей. Вони повинні бути ближчими до входу в будівлю і до пандусів.

У Патрульній поліції міста Києва розповіли, як "виховувати" таких порушників. Правоохоронці пояснюють, що паркування на розмітці зі знаком "інвалід" без відповідних документів є порушенням адміністративного законодавства та передбачає покарання. Водії-хами відповідатимуть за ч.6 ст. 122 КУпАП та заплатять штраф у розмірі 1020-1700 гривень.

Поліція України
Поліція України

Порушників можуть не лише оштрафувати, а й забрати у них автомобіль на штрафмайданчик. У поліції закликають: якщо ви побачили, що авто припарковане на позначці "інвалід", але ви переконані, що водія цього не потребує, то можете сміливо звертатися за номерами 102 або 112.

Нагадаємо, що отримуєте "зарплату у конвертах" - заплатите штраф 67 тисяч гривень: українців попередили про санкції.

Раніше ми повідомляли, що в Україні штрафують пішоходів за ДТП: чому наразі не у всьому винні водії.