Хоча через війну та фінансові втрати українці не так часто купують машини, але вторинний ринок все ще живе.

Походи на ОЛХ та Авто.ріа – норма для кожного з нас, але не всі майбутні водії знають, що крім як вибрати якісний автомобіль, є ще перешкоди. Як, наприклад, старі номерні знаки.

Парковка, кадр з відео
Парковка,авто, кадр з відео

В Україні покупцям вживаних автомобілів планують дозволити протягом 10 днів їздити на "старих" номерних знаках. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроєкт №10158. Автори цього проекту закону виходили з того, що Україна зараз активно переходить на цифровізацію адміністративних послуг, зокрема й сервісних центрів МВС. Проте онлайн сервіси не можуть функціонувати в повному обсязі доти, доки громадянам потрібно відвідувати територіальні сервісні центри МВС.

Зараз покупцю та продавцю потрібно разом з'явитися до сервісного центру МВС, щоб поставити підписи під договором купівлі-продажу. Незабаром функція купівлі-продажу автомобілів з'явиться у мобільному додатку "Дія". Поштою можна буде отримати номерний знак, свідоцтво про реєстрацію ТЗ. Покупцям та продавцям автомобілів не потрібно буде з'являтися до сервісних центрів МВС.

зима, мороз, сніг, ожеледиця \\ фото МВС України
зима, мороз, сніг, ожеледиця \\ фото МВС України

Але новий власник автомобіля не зможе ним користуватися деякий час, адже для отримання поштою номерного знака та на його виготовлення потрібен час.

А ось запровадження 10-денного пільгового періоду для використання "старих" номерних знаків після перереєстрації уживаних автомобілів – прагматичний крок, який вирішує логістичні проблеми переходу на більш упорядковану цифрову систему реєстрації транспортних засобів в Україні.

Законопроєкт №10158 зареєстрували у Верховній Раді 17 жовтня 2023 року. Наразі він перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань транспорту та інфраструктури.

ПДР в Україні
ПДР в Україні

Нагадаємо, що заощадите 1700 гривень: українці можуть уникнути штрафу за перевищення швидкості – як це зробити.

Раніше ми повідомляли, що п'яний чоловік убив дитину у Києві після зауваження: загрожує до 15 років позбавлення волі.