Ще вчора ввечері у багатьох містах України розпочався дощ, а вже до ранку 28 жовтня це переросло у штормові попередження.

Поки лунала повітряна тривога через злет МІГу (тривала вона 2 години), вітер нещадно ламав дерева. У Києві на обід уже було двоє загиблих через падіння дерев.

Погода, дощ, кадр з відео
Погода, дощ, кадр з відео

На Україну обрушилося справжнє стихійне лихо, внаслідок чого в деяких містах з корінням вирвало дерева, повалило їх на житлові будинки та машини. Крім того, у певних регіонах навіть вимкнули світло через негоду. Зокрема, стихія знеструмила низку населених пунктів у Львівській та Рівненській областях.

Загалом без світла залишалося 306 тисяч споживачів. Більшість із них – у Хмельницькій області, де знеструмлено 400 населених пунктів.

Наслідки негоди у Києві
Наслідки негоди у Києві

На одній із доріг Києва рух перекрив маф, який буквально знесло вітром на десятки метрів, а на території столичного ЖК від вітру на машини впав бетонний паркан. Крім того, порив вітру був таким сильним, що зніс частину покриття на житловому будинку.

А в Ірпені вітер зніс зупинку громадського транспорту.

Наслідки негоди в Ірпені, фото із соцмереж
Наслідки негоди в Ірпені, фото із соцмереж

Більше того, українців попереджають про аварійні відключення світла. Обмеження на подачі електроенергії поки що не глобальні і стосуються споживачів окремих населених пунктів.

Про це, зокрема, повідомили у ДПЕК та у АТ "Житомиробленерго".

Зазначається, що сильні пориви вітру спричинили відключення в електромережах і частина жителів залишилася без світла. Аварійні бригади вже працюють над розв'язанням проблеми.

Нагадаємо, що прощайтеся із сонцем та готуйте парасольки: коли Україну накриє злива та холод, штормове попередження.