За час спільної мобілізації ми не раз бачили, що співробітники ТЦК перевищують свої повноваження, б'ї українці та насильно відвозять їх до військкоматів.

Більше того, були фактори корупції, яку пропонували подолати (як і фактор ухилення від служби) шляхом запровадження електронних повісток у "Дії". Чи це буде реалізовано, розповів міністр цифрової трансформації.

Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел
Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел

Міністерство цифрової трансформації працює над пілотним проектом "смарт-мобілізації", в рамках якого людина сама зможе обрати спеціальність, на яку хоче мобілізуватися.

Про це розповів Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв'ю РБК-Україна.

"Ми хочемо запустити так звану "смарт-мобілізацію", коли людина самостійно обирає – це навіть не про мобілізацію, людина сама собі обирає – спеціальність, на яку вона хоче мобілізуватися, і не з примусу, а самостійно. Тобто людина вирішила, що він хоче служити у Збройних силах України" , - зазначив він.

Михайло Федоров, кадр із інтерв'ю
Михайло Федоров, кадр із інтерв'ю

Міністр повідомив, що люди зможуть обрати таку спеціальність, як оператор дронів. Крім того, можна буде на власний вибір піти служити в роту ударних дронів на посадах сапера, водія тощо.

Віце-прем'єр додав, що найголовнішим у новому проекті є те, що, якщо людина залишить заявку, пройде рекрутерів та тести, а також навчання, то її точно відправлять до роти ударних дронів і на посаду, на яку сама мобілізувала себе.

Після пілотного запуску буде зрозуміло, скільки людей мобілізуватимуться самостійно, як вони проходитимуть відбір, і як вони після цього будуть служити.

Дрон, фото з вільних джерел
Дрон, фото з вільних джерел

Щодо електронних повісток у Мінцифри відповідають однозначно: розсилатися через "Дію" вони не будуть.

"…не буде повісток у "Дії". Мені здається, що поки я працюю міністром, то все, про що ми говоримо - ми потім дотримуємося наших слів. Тому можу сказати вам впевнено, що не буде повісток у "Дії"", - зазначив він . міністр.

Нагадаємо, що хочеш повернутися – заплати щонайменше 25 тисяч гривень: в Україні пропонують покарання за виїзд після 24 лютого.

Раніше ми повідомляли, що релігія не дозволяє воювати: в Україні вирішують питання з мобілізацією церквами та соборами.