Росія воює з Україною не лише на фронті, а й у інформаційному полі.

Саме тому українська влада просить читати інформацію лише в перевірених джерелах або ж перевіряти ще раз її. І це правильно, ось у брехні та у пропаганді росіяни не мають собі рівних. Це може бачити за рівнем пропаганди в їхній країні. Якими ж методами вони користуються і що такого голосного у форматі ІПСО вже вкинула у наш інформаційний простір?

мобільний телефон
мобільний телефон

Є велика кількість медіа (блогери, Telegram-канали, Viber-чати), які заради додаткових переглядів, публікують новини з маніпуляційними заголовками. У таких публікаціях автори намагаються нібито налякати своїх читачів, що в Україні нібито "змінюють правила загальної мобілізації вже починаючи з 1 листопада". Про це українців попереджають фахівці із Центру протидії дезінформації на своєму офіційному порталі cpd.gov.ua.

Так, наприклад, у фейковій новині повідомляють, що з 1 листопада в Україні зможуть мобілізувати чоловіків 18-24 років та військовозобов'язаних жінок.

Приклад фейкової новини
Приклад фейкової новини

Як зазначають фахівці ЦПД, новина містить маніпуляцію, оскільки загальна мобілізація в Україні вже продовжується з 24 лютого 2022 року, тобто з початку повномасштабного вторгнення країни-агресора, якій підлягають усі військовозобов'язані чоловіки – громадяни України віком від 18 до 60 років.

Єдина зміна правил та умов мобілізації полягає лише в тому, що з 01.11.2023 на військовий облік мають стати жінки, які мають медичну чи фармацевтичну спеціальність.

Нагадаємо, що електронна черга на ВЛК стала реальністю: як це працює і хто має записатися вже зараз.

Раніше ми повідомляли, що Різдво 25 грудня та перенесення свят на листопад: українцям показали зміни у церковному календарі.