Українська підприємиця та волонтерка Яна Матвійчук, яка допомагає ЗСУ та іншим військовим підрозділам з перших днів повномасштабної війни, заявила, що російські спецслужби готують масштабну інформаційну атаку проти волонтерського руху в Україні.

Яна Матвійчук: чому українські волонтери під ударом ворога?

За словами Яни Матвійчук, ворог змінив тактику: тепер він не лише поширює фейкові новини та маніпулятивні повідомлення, а й організовує персональні атаки на активних членів суспільства: зокрема, на волонтерів.

«Вони розуміють, що стійкість українських захисників напряму залежить від активної громадськості. Саме не просто допомагають війську та медикам, а можуть робити це терміново. Поки держава щось вирішує, волонтерська допомога вже поспішає на фронт. І це небезпечно для ворога», – пояснила Яна Матвійчук.

Вона стверджує, що ворог готує тези ІПСО проти багатьох волонтерів та інших активістів, а також проти неї. Кілька редакторів провідних ЗМІ днями повідомили їй про запити від невідомих осіб. Ті прагнуть розмістити замовні матеріали про українських громадських активістів, які дискредитують волонтерську діяльність. Перша спроба провалилася. Проте варто зазначити, що зацікавлені особи пропонують великі суми за публікації. Так що скоро ці матеріали з’являться в публічному просторі.

Яна Матвійчук: варто бути обережними, щоб зберегти міцність ЗСУ

Лідери суспільства завжди відчувають на собі тиск ІПСО. Одним із прикладів є інформаційний вкид про відставку Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Ця інформація, яку оприлюднив нардеп Володимир Ар’єв, викликала бурхливе обговорення в українському суспільстві. І хоч зрештою депутат повідомив, що це фейк, було пізно: повідомлення було опубліковане у всіх ЗМІ та спричинило певний розкол в українському народі.

«Так само ворог намагається підірвати довіру населення до волонтерів та поширити думку, що допомога суспільства не несе жодної користі. Саме для цього волонтерів поливатимуть брудом», – попереджає Яна Матвійчук.

Вона закликає українців критично сприймати будь-які повідомлення та шукати першоджерела.

«Якщо ж українці знову неперебірливо поширюватимуть неправдиву інформацію, громадський рух в Україні буде знищений, а військо залишиться без нагальної підтримки», – наголосила волонтерка Яна Матвійчук.

Що робити, щоб захиститися від ворожої інформаційної атаки?

Ось кілька порад, які допоможуть вам розпізнати фейки::

  1. Критично сприймайте будь-які повідомлення. Не поспішайте вірити в те, що ви прочитали або побачили в інтернеті. Завжди перевіряйте інформацію в декількох джерелах.
  2. Шукати першоджерела. Якщо ви побачили новину, обов'язково перевірте, хто є її автором. Краще довіряти інформації, яка надходить від перевірених осіб.
  3. Не поширюйте фейкові матеріали. Якщо ви побачили підозріле повідомлення, не розповсюджуйте його на емоціях.
  4. Якщо ви бачите, що хтось поширює неправдиву статтю новину, не соромтеся його зупинити. Запропонуйте перевірити інформацію з декількох джерел або наведіть власні перевірені контраргументи.

Разом ми можемо протистояти ворожій інформаційній агресії!