Дуже часто в інтернеті ходять різні "експертні думки" про те, як не мають права вручати повістки.

Ось українці їх наслухаються і починають качати свої права, не розуміючи, що тієї чи іншої нібито норми закону, яку озвучує тик-ток адвокат, просто не існує. Ось і зараз для всіх таких "просвітлених" розвіяли міфи щодо мобілізації, які ходять Інтернетом.

Вручення повістки, мобілізація, фото із вільних джерел
Вручення повістки, мобілізація, фото із вільних джерел

Роман Істомін – спікер Полтавського ТЦК у коментарі "Телеграф" розповів, які міфи найчастіше підкидають військовозобов'язаним експерти та блогери.

МІФ 1

Вручення повістки має засвідчуватися двома свідками

Немає такого закону чи постанови Міністрів, які точно стверджували, що повістка має надаватися при свідках. Повідомлення про те, що громадянин має звернутися до ТЦК, мають вручати органи місцевого самоврядування, а про свідків не йдеться ніде.

МІФ 2

ТЦК – приватна структура, а отже, права на мобілізацію не мають

ТЦК – державна установа, а про те, що ТЦК має проводити мобілізацію та йдеться у відповідному законі.

ВЛК, мобілізація, фото з вільних джерел
ВЛК, мобілізація, фото з вільних джерел

МІФ 3

Виписана на вулиці повістка не дійсна

Якщо це здійснюють уповноважені органи, вона набирає чинності з моменту його вручення. Порядок денний повинен бути заповнений, а саме, заповнено ім'я, прізвище, місце проживання, дата, час та адреса вручення, підпис та печатка начальника ТЦК.

МІФ 4

Працівники ТЦК не мають права перевіряти документи громадян

Це не так, адже якщо це уповноважені органи, то вони можуть взяти документи на перевірку. Таке завдання можуть виконувати співробітники СБУ, поліції та ЗСУ.

МІФ 5

Ігнорування повістки не карається законом

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, за ігнорування повістки можна отримати штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів. Якщо повторно вчинити таке правопорушення, законом передбачено кримінальну відповідальність. За це можна сісти на три чи п'ять років.

Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел
Повістка, мобілізація, фото з вільних джерел

Нагадаємо, що ось і подарунок на Миколу: в Україні хочуть мобілізувати "блатну" категорію громадян.

Раніше ми повідомляли, що отримав тричі повістку і викинув у сміття: адвокат розповів, чи загрожує в'язниця за потрійною ігнор виклику в ТЦК.