Україна сповна відчуває зараз прихід зими і всю країну потихеньку засинає снігом.

Звичайно ж ця магічна тенденція року асоціюється з Новим роком, ялинками, ковзанами та мандаринками. Якраз як на рахунок останніх і піде мова, адже українці в небезпеці.

мандарини
мандарини

Ось ви їдете до супермаркету, сподіваючись, що купите зимових фруктів і сповна насолодитеся вдома, під якийсь новорічний фільм типу "Один дома", а в результаті опиняєтеся на лікарняному ліжку. Щоправда, неприємна перспектива?

Справа в тому, що в Україну потрапили отруєні мандарини, які в нашу країну завезли з Єгипту. Про це стало відомо завдяки сайту системи швидкого оповіщення для харчових продуктів і кормів (Система швидкого сповіщення про харчові продукти та корми - RASFF).

Небезпечні для здоров'я людей єгипетські мандарини потрапили до України та Греції. Саме греки виявили, що вміст пестициду диметоат у цитрусових перевищує допустиму норму у 33 рази.

В Україну завезли отруйні мандарини
В Україну завезли отруйні мандарини

У Греції ці мандарини не були допущені до продажу у магазинах, супермаркетах та на ринках. Чи встигли фрукти потрапити на прилавки українських маркетів – невідомо. Поки що реакцій від українських служб немає.

Диметоат – це органофосфатний інсектицид, що використовується для боротьби зі шкідниками у сільському господарстві та інших галузях.

При попаданні його в організм через рот, пори шкіри або при вдиханні, у людини можуть виникнути діарея, нудота, пітливість, розмитість зору, утруднене дихання.

мандарини
мандарини

Нагадаємо, що свято до нас приходить: у Києві на ВДНГ відкривається "Зимова країна", що нового буде у 2023 році.

Раніше ми повідомляли, що п'яна 20-річна дівчина, у якої відібрали права, влаштувала ДТП у Києві і втекла: двоє людей загинули.