Часто українці користуються можливістю безперешкодно їздити до Європи та приганяти звідти автомобілі в Україну.

Також вони продовжують їздити на нерозмитнених машинах у країні, думаючи, що за це нічого не буде, адже зараз шукає війна. Але для таких людей з'явилися не зовсім райдужні новини Конституційного суду, який визнав законність конфіскації таких авто.

Парковка, кадр з відео
Парковка,авто, кадр з відео

Суд розглянув статтю Митного кодексу України, яка передбачає, що перевищення дозволеного строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування або комерційного транспорту більш ніж на 30 діб, а також втрата або розукомплектування таких транспортних засобів спричиняє накладення штрафу.

Зазначимо, що штраф дорівнює - десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскація транспортних засобів.

Конституційний суд наголосив на важливості обґрунтування будь-якого втручання у право власності на самому законі. Тому покарання порушення цих норм можуть накладатися судами лише у індивідуальному порядку.

Машини, дорога, ЦУМ, фото: ukrainci.com.ua
Машини, дорога, ЦУМ, фото: ukrainci.com.ua

Наразі українське законодавство не передбачає жодних пільг чи звільнень щодо розмитнення автомобілів, за винятком випадків, коли транспортні засоби ввозяться для військових потреб. У разі необхідно подати заяву військової частини.

Нагадаємо, що буде 10 днів, щоб змінити ці номери на авто: українців попередили про нововведення .

Раніше ми повідомляли, що п'яна 20-річна дівчина, у якої відібрали права, влаштувала ДТП у Києві і втекла: двоє людей загинули.