Нещодавно стало відомо про те, що Головна ялинка столиці все ж таки буде встановлено в Києві в 2023 році.

Деталями нового Нового року поділився мер столиці Віталій Кличко.

"Головну ялинку країни цього року, за традицією, встановимо на Софійській площі. Таке рішення ухвалила сьогодні Рада оборони столиці, - повідомив градоначальник.

Віталій Кличко
Віталій Кличко

Мерія не витрачатиме гроші з міського бюджету. Як і минулого року, меценати фінансують встановлення та прикрасу ялинки. Крім того, відповідно до режиму обмеження використання електроенергії.

ТОВ "ГЛОБАЛ-ДЕКОР" бере на себе відповідальність за встановлення та обслуговування головної новорічної ялинки, а також за всі ресурси та гроші, необхідні для цього.

Окремо варто зазначити, що на Софійській площі не буде дозволено масових заходів, ярмарків та розваг.

Ялинка на Софіївській площі, фото із соцмереж
Ялинка на Софіївській площі, фото із соцмереж

Райдержадміністрації міста можуть організувати святкові заходи у своїх районах лише відповідно до правил безпеки у місцях, де є укриття. Крім того, не з бюджету Києва.

Оскільки цього року Різдво відзначається відповідно до новоюліанського календаря, ялинку встановлюватимуть раніше, до 6 грудня (День Святого Миколая). Приберуть її також раніше, до 10 січня.

Ялинка на Софіївській площі, фото із соцмереж
Ялинка на Софіївській площі, фото із соцмереж

У компанії Folk Ukraine, яка вже не перший рік займається підготовкою Нового року, "Інформатору" розповіли перші деталі про те, якою буде ялинка цього року. Відомо, що ялинка буде штучною висотою 12 м. На її вершині буде герб України, як і минулого року. Дизайн прикраси ялинки – на етапі погодження з міською владою, оскільки остаточне рішення щодо встановлення було ухвалено лише у понеділок, 12 листопада.

Нагадаємо, що свято наближається: у Києві на ВДНГ відкривається "Зимова країна", що нового буде у 2023 році.