26 листопада Україну накрив потужний циклон, який приніс снігопади та похолодання. Стихія заносила машини, через неї перекривалися дроги та українці залишалися без світла через пошкодження ліній електропередач.

Не встигли ми видихнути, як прийшов новий цикл з дощами і синіми вітрами. У Харкові цей вітер зривав дахи додому і жбурляв на проїжджу частину. Чи варто українцям боятися запровадження графіків відклюбування світла через погіршення погоди та похолодання? Про це розповіли у YASNO.

Відключення світла, фото з вільних джерел
Відключення світла, фото з вільних джерел

В Україні на ранок середи, 29 листопада, знеструмленими залишалися близько 450 населених пунктів. Це пов'язано з негодою, яка накрила регіони останніми днями.

Генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко розповів, що в Україні поки що немає дефіциту електроенергії через пошкодження мереж внаслідок негоди.

"Потрібно розуміти, що відключення з погляду генерації (дефіцит/профіцит) враховує ситуацію по всій країні. Після початку повномасштабного вторгнення ми є дефіцитною державою. Це стосується пікових годин споживання, як у зимовий, так і літній період. Однак у нас збільшилася на 500 МВт можливість імпортувати електроенергію, — розповів він.

Вимкнення світла, фото: Знай.ua
Вимкнення світла, фото: Знай.ua

На питання про те, чи варто очікувати відключення світла при оминусовій температурі, він пояснив, що за відсутності критичних пошкоджень внаслідок обстрілів з боку Росії, енергосистема працюватиме стабільно.

"Всі довгострокові відключення відбуваються не через генераційну проблему, а мережеву – коли пошкоджено ті чи інші вузли передачі електроенергії, а не генерацію", — розповів він.

Нагадаємо, що відпочили від снігу - ловіть новий циклон: в Україні знову очікується погіршення погоди, ДСНС попереджає.

Раніше ми повідомляли, що відключення світла не передбачається: в Міненерго спростували інформацію про введення графіків.