З початку повномасштабної війни в Україні, як і в усьому світі, забули про коронавірус, який кошмарив планету з 2019 року.

Звичайно, українцям не такий смішний жарт про те, що "з усмішкою знайшов маску в кишені і поправив бронежилет", але все ж, як здавалося, що пора вже видихнути на рахунок хвороби. Більше того, ВООЗ влітку 2023 року заявила про завершення пандемії вірусу з Уханя, але зараз в МОЗ з'явилися погані новини.

тест на коронавірус в Китаї
тест на коронавірус в Китаї

"У трьох областях України є підстави для введення карантину через спалах COVID-19, - Тернопільську, Житомирську та Чернівецьку",- повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін в ефірі телемарафону.

За його словами, серед усіх випадків захворюваності на коронавірус і грип майже 50% госпіталізацій, серед яких багато дітей. Крім того, на заході та півночі України - у зазначених вище областях - фіксується перевищення епідемічного порогу.

Більше половини хворих та госпіталізованих по всій Україні – це діти. Захворюваність протягом тижня збільшилася на 20%. У середньому госпіталізують по 4200 осіб. Загинули за минулий тиждень 56 людей. В Україні зараз зафіксовано 14 штамів ковіда.

Головний санітарний лікар Ігор Кузін, кадр з відео
Головний санітарний лікар Ігор Кузін, кадр з відео

Нагадаємо, що новий штам коронавірусу "Еріс" вже в Україні: симптоми і як убезпечитися від хвороби.

Раніше ми повідомляли про новий штам коронавірусу "Пірола" може посадити весь світ знову на карантин : вакцини не діють.

Так само стало відомо про графіки відключень світла через мінусову температуру: в YASNO розповіли, до чому готуватись українцям.