Українці знову відчувають надто теплу зиму і це добре, адже хлопці в окопах не мерзнуть при -20 і немає такої напруги не енергетики, як у холоди.

Але Новий 2024 рік зустріли і все, треба повертатися в реальність, адже в Україну пруть холоди, і серйозні. Хороша новина – це буде дуже короткостроково.

Штормове попередження, сніг, зима, погода
Штормове попередження, сніг, зима, погода

Кандидат географічних наук Ігор Кібальчич розповів для Meteoprog.ua, що січень відомий найсильнішими морозами та активним снігопадом. За кліматичними даними, цей місяць найхолодніший у році, але останні 30 років він нагрівається швидше в порівнянні з іншими місяцями, частіше з'являються теплі періоди з меншою кількістю снігу та дощових днів.

Кібальчич прогнозує морози від -20 до -15 градусів у північних та східних регіонах з 8 по 12 січня. З 13-14 січня розпочнеться відлига. Ближче до кінця місяця очікується тепла погода з опадами, переважно дощем, частково з мокрим снігом. Можливий туман та ожеледиця на дорогах.

Прогноз погоди на 6 січня 2024 року.
Прогноз погоди на 6 січня 2024 року.

Синоптик зазначив, що в Україні січень буде теплим, особливо на півдні та сході. Короткі періоди холоду зміняться тривалішими теплими.

Зима, ДСНС, фото із соцмереж
Зима, ДСНС, фото із соцмереж

Опадів буде достатньо, в деяких місцях навіть більше, ніж звичайно. Сніговий покрив буде нестабільним, але найбільша ймовірність його формування у північних регіонах та Карпатах.

Нагадаємо, що українців приголомшили прогнозом погоди: проморозить до -26.