В Україні погода продовжує свою гру " з похолоданням0 відлигою-похолоданням, що впливає на бруд на вулицях.

Через це кожен водій може отримати серйозний штраф. Тому варто пам'ятати про правила дорожнього руху і вчасно звертати увагу на стан своїх автомобільних номерів. Про це пише "Дорожній адвокат".

Автомобіль: скрін з відео
Автомобіль: скрін з відео

Так, водіям не варто забувати, що згідно з Правилами дорожнього руху (ПДР) заборонено керувати транспортним засобом, номери якого не читаються з відстані 20 метрів. При цьому поліція має право не лише зупинити машину із брудними номерами, а й нарахувати штраф водію за керування таким авто.

Проте, як зазначається, правоохоронці не завжди застосовують санкції відповідно до закону, ігноруючи іноді нюанси. Тобто патрульні можуть визначати рівень забруднення номерів на око, а не враховуючи офіційний стандарт. Внаслідок цього, виходячи з частини 1 статті 121-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), водія можуть оштрафувати на суму 1190 гривень.

При цьому, коли водії оплачують штраф, вони цим визнають свою провину і позбавляють себе права на оскарження дій поліції. Але все ж таки в суді існує можливість скасування штрафу, особливо якщо встановиться відсутність фото- або відеодоказів про те, що номери не були читабельними з відстані 20 метрів.

ПДР в Україні
ПДР в Україні

Юристи рекомендують водіям видаляти бруд із номерів одразу після зупинки транспортного засобу та, за необхідності, просити поліцейських надати докази порушення. Тим самим це може стати важливим аргументом у суді, особливо якщо водій не збирався порушувати правила і не був обізнаний, що його номери перебувають у такому стані.

Нагадаємо, що водії можуть не показувати права поліції та не дмуть у Drager: адвокат "зняв рожеві окуляри" українцям.

Раніше ми повідомляли, що стосується кожного водія: це краще знати, якщо бажаєте тонувати скло.