Українців попередили, що вже знято заборону на котлування комунальних послуг за борги. Якщо ви не платите за комуналку, то світло, газ чи ваод вам можуть відключати.

Нарівні з цим в українців стали виникати проблеми з боргами, яких, за ідеєю, і бути не повинно

Борг по комуналці: скрін з відео
Борг по комуналці: скрін з відео

Після заяви про відключення українці почали скаржитися на енергетичну компанію Yasno, гендиректор якої Сергій Коваленко повідомив на своїй сторінці у Facebook, що боржники можуть залишитися без електропостачання. Так, Коваленко повідомив, що відключати електроенергію клієнтам із заборгованостями розпочнуть із кінця січня. За 10 днів до цього компанія пообіцяла надсилати попередні попередження.

Повідомлення Коваленка
Повідомлення Коваленка

У коментарях до публікації споживачі почали заявляти, що їм нарахували необґрунтовані борги, які виникнути не могли, адже багато таких "боржників" або служать на фронті, або виїхали за кордон.

"Поясніть мені, будь ласка, як військовослужбовцю, який уже більше року на сході без вилазки та має квартиру у Києві. І так мені приходять повідомлення про борг у 300 гривень і щомісяця якимось чудовим чином нараховується, хоча ніхто не проживає та не користується електроенергією, - написав захисник.

Він зазначив, що буває вдома раз на півроку. Цими днями він вносить показники та оплачує за електроенергію.

"Але як це зробити, коли ти десь під Авдіївкою, то під Бахмутом, то під Лиманом... І потім я мушу приїхати додому і ще вирішувати, і платити за підключення?", — обурився чоловік.

Скарга на YASNO
Скарга на YASNO

Про схожу ситуацію розповіла ще одна киянка. Вона зазначила, що її сім'я поїхала, але, незважаючи на те, що електроенергія не споживалася, їм нараховували борги за світло.

"Ми із сім'єю з лютого 22 року знаходимося за кордоном. Фактично у квартирі включений лише холодильник. За всі два роки в ній жили загалом може бути місяць. Я щомісяця надсилала свідчення і по можливості платила по лічильнику. Вчора з'ясувалося:

1. Що показники не ухвалювалися. Чому я не отримувала про це жодного повідомлення?

2. Мені намалювали якісь дивні показники станом на 1.01.24 року в обсязі 540 кіловат, які я не надсилала.

3. І раптом з'ясувалося, що я маю якийсь фантастичний для мене розмірів борг! Звідки це? І що робити з цим? Залишити в Бельгії 8-річну дитину та їхати до Києва в компанію Yasno? Ви це серйозно?," - написала вона.

Споживачка додала, що в Yasno нібито не дають зворотний зв'язок, щоб допомогти клієнтам у з'ясуванні ситуації.

У компанії пообіцяли розібратися з цими кричущими українцями.

Скарга на YASNO
Скарга на YASNO

Нагадаємо, що тепер комуналка буде не в тяжкість: ПФУ розповів, у кого суми в платіжках кардинально зміняться.

Раніше ми повідомляли про приємний бонус від "Нафтогазу": знижка на газ для споживачів.