Щомісяця України оплачують свої рахунки за комунальні послуги, але деякі з нас мають невисокий дохід, а субсидію оформити не встигли, а тому й збирають борги.

Як з'ясувалося, борги українців за ту саму електроенергію несподівано злетіли останнім часом. Про це розповів член спостережної ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко ExPro.

Електроенергія, лічильник, фото з вільних джерел
Електроенергія, лічильник, фото з вільних джерел

За словами Бойка, борги побутових споживачів за електроенергію за період повномасштабної війни зросли на 15 мільярдів гривень. Зокрема, за 2023 рік на 7,7 мільярдів гривень.

"Багато це чи мало? На мою думку, це дуже багато. Серед найбільших боржників - багато областей, яких там не повинно бути, - сказав він.

При цьому він наголосив, що "рекордсменами" із заборгованості за електроенергію стали Київ та Київська область, Дніпропетровщина та Харківщина.

Крім того, Бойко зазначив, що скасування мораторію на відключення електроенергії за борги та нарахування пені боржникам має знизити обсяги неплатежів.

"Моя особиста думка – рішення про відміну мораторію перезріло. Його необхідно було прийняти близько 15 місяців тому, - додав він.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

Нагадаємо, що відріжуть від світла, газу та води: українців "закошмарять" за борги з комуналки. І це під час війни.

Раніше ми повідомляли, що тарифи хочуть підвищити в 3 рази. Скільки змусять платити за газ, воду та світло.