В Україні триває режим загальної мобілізації, він триватиме щонайменше до 14 лютого 2024 року.

У новорічні свята посилювався контроль за безпекою населення - було більше блокпостів та провірок, щоб виявити можливі ДРГ. Але так само під час таких перевірок лунали й повістки, тож українці відчули на собі якесь посилення мобілізації.

Блокпост: скрін з відео
Блокпост: скрін з відео

І, поки ми продовжуємо чекати на новий законопроект про мобілізацію, посилення тривають. Більше того, деякі представники ТЦК поводяться не те, щоби дуже ввічливо.

Наприклад, ініціатива чиновників міської ради разом із представниками ТЦК ходити по квартирах у Запоріжжі дала свої перші результати. Про це розповів перший заступник міського голови Олександр Власюк. Чиновник каже, що у місті збільшено кількість груп, які працюють у напрямку оповіщення населення. Представники ТЦК під час таких обходів виписують не бойові повістки, а ті, якими чоловік зобов'язаний уточнити облікові дані в ТЦК.

"Відповідно до рішення виконавчого комітету ми спочатку сформували 15 робочих груп, а станом на зараз їх уже 28. Представники міської ради працюють разом із працівниками ТЦК у семи районах міста. Починаючи з 29 листопада, ми разом із ТЦК обійшли понад 25 тисяч адрес городян. Крім того, тепер наші спільні групи виходять працювати і на вулицях, — каже Олександр Власюк.

ТЦК, воєнкоми, мобілізація
ТЦК, воєнкоми, мобілізація

За словами Власюка, напередодні змін у мобілізаційному законодавстві городяни відверто кажуть, що не розуміють того, як мобілізація проходитиме далі.

Наразі на доопрацюванні в уряді знаходиться законопроект, який пропонує посилити деякі норми мобілізації. Наприклад, тих, хто цурається медичного огляду, пропонують карати 3 роками в'язниці.

Нагадаємо, що військкомати більше не надсилатимуть повістки: до Міноборони зробили раптову заяву.

Раніше ми повідомляли, що мобілізувати можна більше та ефективніше: експерт розповів, як можна впорати без скандального закону.