Нещодавно Володимир Зеленський вніс на голосування у Верхній Раді законопроект про множинне громадянство.

Звичайно, особливо хитрий українці почали замислюватися про те, чи врятує їхнє друге громадянство від мобілізації. На це запитання відповів Дмитро Кулеба.

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив про те, що якщо парламент ухвалить законопроект про множинне громадянство, то його не можна буде використовувати для ухилення від мобілізації та виїзду за кордон в умовах воєнного стану.

За даними Куліби, такі варіанти чітко відпрацьовані законодавчими органами, тож за кожним українцем із множинним громадянством залишаються не лише права, а й конституційні обов'язки: захист Вітчизни, сплата податків.

"Ми ж не вигадали велосипед. Є інститути множинного громадянства в багатьох країнах, вони чітко регламентовані" , - пояснив дипломат.

ТЦК, мобілізація, фото: ukrainci.com.ua
ТЦК, мобілізація, фото: ukrainci.com.ua

Кулеба зазначив також, що норму Конституції про українське громадянство не можна читати у відриві від відповідного Закону.

"Під нормою Конституції про єдине громадянство зазначено неможливість існування громадянства окремих територіальних одиниць держави. Тобто не можна бути громадянином Криму, громадянином Закарпаття, громадянином Полтавщини. Є одне цілісне поняття громадянина України. І ця норма не стосується інституту, що регулює множинне громадянство в контексті громадянства інших країн", - наголосив глава МЗС.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський відмовляється від ідеї мобілізувати 500 тисяч українців: "Життя – пріоритет номер один".

Раніше повідомляли, що Володимир Зеленський вирішив позбавити деяких українців громадянства: хто залишиться без батьківщини.