5 лютого кияни спостерігали дивовижну погоду: за 20 хвилин встиг пройти дощ, град, сніг, з'явилася веселка та засяяло сонце.

Звичайно, це не всі сюрпризи лютого, адже синоптики вже прогнозували надзвичайно теплу погоду: у південних областях спостерігатиметься до 20 градусів вище за нуль.

Весна, українці, фото: ukrainci.com.ua
Весна, українці, фото: ukrainci.com.ua

Заступник начальника відділу метеопрогнозів Укргідрометцентру Наталія Голеня спрогнозувала потепління в Україні до +14 градусів. Про це вона повідомила у коментарі РБК-Україна.

Так, за словами Голені, повітря із Середземного моря спричинить підвищення температури України до 15-16 градусів. Тепла погода утримається до середини місяця.

При цьому вона наголосила, що 4 лютого середня добова температура в Україні перевищувала норму на 7-10 градусів.

А ось із 8-9 лютого очікується невелике похолодання, "буквально на один день", але температури все одно будуть плюсовими, лише на півночі вночі мінус.

Зима в Україні: скрін з відео
Зима в Україні: скрін з відео

Зокрема, очікується, що з 10 лютого в Україну із Середземного моря прийде чергова хвиля теплого повітря. Підвищення температури, за словами синоптика, орієнтовно триватиме до 14-15 лютого.

Виходячи з прогнозу Укргідрометцентру, у цей період температура в Києві вдень становитиме до 10 градусів, на півдні, на Закарпатті та Прикарпатті – до 15-16 градусів тепла. При цьому суттєвих опадів не очікується. Синоптик також наголосила, що потім в Україну може прийти прохолодне повітря із Півночі чи Заходу.

Гомілка також звернула увагу на те, що високі температури взимку в Україні – досить часто явище в останні 20 років. Водночас, морози можуть ще повернутися.

"Звичайно, ще й березні можна очікувати" - додала вона.

Ранняя весна: скрин с видео
Ранняя весна: скрин с видео

Нагадаємо, що потеплішає до 20 градусів, а потім знову настануть морози: синоптик шокував прогнозом погоди в Україні на лютий.