Законопроєкт про мобілізацію можуть ухвалити у першому читанні вже завтра - 7 лютого. Про це повідомив нардеп Гончаренко.

Перше читання означає, що навіть якщо законопроєкт ухвалять, то перед другим читанням до нього ще вноситимуться правки та йдуть обговорення тих чи інших норм.

Верховна Рада, депутати, фото із вільних джерел
Верховна Рада, депутати, фото із вільних джерел

Водночас, обмудсмен Лубинець названо оновлений законопроєкт про мобілізацію неконституційним. Посилаючись на інформацію з телеграм-каналу омбудсмена, його зауваження зайняли 9 сторінок.

Зокрема, він наголосив на "нормативному казусі" у питанні порядку виїзду за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років, які складаються або виключені з військового обліку. За його словами, формулювання "зняти" та "виключити" з військового обліку (яке вказується у військовому квитку) на практиці "стає проблемою", яка потребує врегулювання.

Також, зазначив Лубинець, у законопроєкті пропонують запровадити обов'язок для українців реєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, а у разі невиконання передбачається юридична відповідальність. Омбудсмен наголосив, що ця норма не відповідає положенням Конституції. За його словами, у законі має бути укладено право, а не обов'язок.

Дмитро Лубінець, кадр з інтерв'ю
Дмитро Лубінець, кадр з інтерв'ю

Він також вважає, що закон не потребує норм щодо здійснення призову під час мобілізації незалежно від місця перебування громадян на військовому обліку. Наприклад, він дозволяє закликати людей під час відрядження, перебування у санаторії чи при виїзді до батьків. Адже часто це призводить до порушення прав громадян, які звільнені від призову та не носять їх із собою через зобов'язання надати їх ТЦК та СП за місцем знаходження на військовому обліку.

Лубинець зазначив, що надішле лист із зауваженнями на 9 сторінок до профільного комітету Ради. Крім того, він повідомив, що зустрічався з головою Міноборони Рустемом Умеровим, який "готовий реагувати на зауваження".

Нагадаємо, що упаковувати ухилістів у бусики: як до цього ставляться до ЗСУ.

Раніше ми повідомляли, що модернізація мобілізації: надсилатимуть електронні повістки – вважається врученою, навіть якщо не бачив.