Сьогодні був дуже напружений день у плані напруження пристрастей і кількість новин: звільнення Залужного, призначення Сирського, обмін полоненими...

У цьому потоці інформації важко встежити, де правда, а де брехня. Ще й новий законопроєкт про мобілізацію вчора прийшов. Саме з ним потрапив у ситуацію "Ощадбанк", адже у мережі поширили мерзенний фейк.

Ощадбанк: скрін з відео
Ощадбанк: скрін з відео

У мережі з'явилася інформація про те, що Ощадбанк почав блокувати рахунки ухилянтам.

За даними StopFake, у пресслужбі Ощадбанку спростували цю інформацію. Банк не розсилає такі СМС своїм клієнтам.

"Український Ощадбанк почав блокувати рахунки ухилянтам" , – така інформація масово поширюються у мережі. На підтвердження цього користувачі діляться фотографією екрану телефону, де видно нібито СМС-повідомлення від Ощадбанку: "Вашу картку заблоковано через неявку до ТЦК. Більше інформації ви можете дізнатися у ТЦК, де перебуваєте на обліку".

Фейк про Ощадбанк
Фейк про Ощадбанк

Спочатку ця фотографія почала поширюватися в анонімних Telegram-каналах та проросійських групах у Facebook.

Начальник управління зі зв'язків із громадськістю та ЗМІ Ощадбанку Леонід Зябрьов відповів, що дана інформація не відповідає дійсності – Ощадбанк подібні оголошення не розсилає.

На даний момент блокування рахунків тим, хто ухиляється від призову, неможливе – тому що для цього немає жодних юридичних підстав. 25 грудня 2023 року уряд України направив до парламенту законодавчі правки з питань мобілізації та проходження військової служби (законопроєкт № 10378), які передбачали низку фінансових обмежень для призовників, які ухиляються від призову. Проте після широкої критики з боку громадськості цей законопроект було відкликано.

Верховна Рада, депутати, фото із вільних джерел
Верховна Рада, депутати, фото із вільних джерел

Нагадаємо, що Володимир Зеленський відправив Залужного у відставку: чим відомий новий Головнокомандувач ЗСУ Сирський.

Раніше ми повідомляли, що підвищення пенсій не буде: кого не торкнеться індексація у березні.